Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże sprzętu budowlanego

Data publikacji 14.12.2008

Policjanci z Sekcji Kryminalnej II Komisariatu Policji w Opolu zatrzymali podejrzanych o wielokrotne kradzieże z włamaniami na terenie Opolszczyzny. Funkcjonariusze odzyskali również wiele przedmiotów pochodzących z przestępstw, łączna ich wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz sprawcom tych kradzieży grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opolscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Opola, którzy według ustaleń funkcjonariuszy, od października tego roku dokonywali kradzieży z włamaniem do samochodów, magazynów, budynków gospodarczych itp., a także kradli samochody.

Policjanci z Sekcji Kryminalnej II komisariatu w Opolu zatrzymali na terenie Opola dwóch mężczyzn, 19-latka oraz 20-latka. U jednego z nich, w mieszkaniu oraz w budynkach gospodarczych, odnaleźli przedmioty pochodzące z przestępstw, mi.in.: sprzęt budowlany, wiertarki, agregaty prądotwórcze, mieszadła itp. Policjanci ujawnili również na posesji forda transita pochodzącego z kradzieży na terenie Rybnika.

W trakcie dalszych czynności opolscy policjanci wspólnie z policjantami z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali 27-letniego mieszkańca Opola. Po przeszukaniu jego mieszkania i samochodu, policjanci odnaleźli kolejne rzeczy pochodzące z kradzieży m.in. sprzęt RTV.

Jak ustalili policjanci mężczyźni kradli na terenie Opola, Krapkowic oraz innych miejscowości. Najczęściej włamywali się do garaży, samochodów, domów jednorodzinnych i budynków gospodarczych. Łączna wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali dużą cześć skradzionego mienia oraz zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn, którym zarzuca się paserstwo.

Sąd zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn (19-latka i 20-latka) dozór policyjny, a wobec 27-laka 3 miesięczny tymczasowy areszt. Zatrzymani mężczyźni byli znani Policji, zaś 27-latek w pierwszym półroczu tego roku opuścił zakład karny.

Za te czyny podejrzanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Film Zatrzymani za kradzieże sprzętu budowlanego


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za kradzieże sprzętu budowlanego (format flv - rozmiar 1.75 MB)

Powrót na górę strony