Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grand Prix dla chóru komendy stołecznej Policji

Data publikacji 14.12.2008

Chór komendy stołecznej Policji otrzymał Grand Prix mazowieckich eliminacji XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Jednocześnie zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się w styczniu w Będzinie (Śląsk). Policjanci rywalizowali z amatorskimi chórami z Polski i Białorusi. Na jurorach wrażenie zrobił znakomity dobór repertuaru.

Policjanci zaśpiewali tradycyjną polską kolędę „Gdy śliczna Panna”, nieco zapomnianą – góralską „A spis Bartek” i znaną amerykańską „Ding, dong…”. Przesłuchania odbywały się w klubie garnizonowym „Kościuszkowiec” w Warszawie-Wesołej. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt zespołów (chórów i zespołów wokalno-instrumentalnych) oraz soliści. Jury: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz, prof. Romuald Miazga i Anna Sokołowska uznało, że chór komendy stołecznej Policji najlepiej zaprezentował się podczas przesłuchań i przyznało policjantom Grand Prix festiwalu. Jest to równoznaczne z udziałem w finałach, które odbędą się w śląskim Będzinie.
Śpiewający funkcjonariusze pokonali m.in. chór "Kraj Rodzinny" Domu Polskiego w Baranowicach, chór IBA z Mińska (Białoruś) i chór Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Dla zainteresowanych, którzy chcą posłuchać śpiewających policjantów:
20 grudnia (sobota) w katedrze Wojska Polskiego o godz. 19 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Komendy Stołecznej Policji (wstęp wolny).

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony