Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Molestował siostry, trafił do aresztu

Data publikacji 15.12.2008

30-letni Marek O., który dopuścił się molestowania seksualnego wobec 13 i 14-letnich sióstr w rodzinnym domu dziecka, został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna, który był opiekunem dziewczynek spędzi trzy najbliższe miesiące w więzieniu. Sprawa wyszła na jaw, kiedy siostry zwierzyły się swojej wychowawczyni w szkole. Dzięki jej interwencji dziewczynki zostały odizolowane od mężczyzny.

Policjanci z komisariatu w Wesołej zostali poinformowani o zdarzeniu przez dyrektorkę jednej ze szkół podstawowych. Dwie uczennice, 13 i 14- latka zwierzyły się swojej wychowawczyni, że ich opiekun z rodzinnego domu dziecka molestuje je seksualnie. Dziewczynki były przestraszone i bezradne. Trafnie oceniły, że nauczycielka im pomoże.

Kiedy policjanci z Wesołej dowiedzieli się o sprawie błyskawicznie przystąpili do działania. W pierwszej kolejności powiadomili sąd rodzinny. Dziewczynki zostały odizolowane od sprawcy. 30-letni Marek O. został zatrzymany pod zarzutem wykonywania czynności seksualnych z osobami poniżej 15 roku życia.

Prokurator nadzorujący postępowanie po przesłuchaniu obu dziewczynek oraz zapoznaniu się ze zgromadzonym przez funkcjonariuszy materiałem dowodowym przedstawił zatrzymanemu Markowi O. zarzut. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Grozi mu do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony