Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani handlarze bronią

Data publikacji 15.12.2008

Policjanci CBŚ zatrzymali w Poznaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o handel bronią. Di tej pory w tej sprawie zarzuty usłyszały cztery osoby. Dwie z nich „wpadły” w zasadzkę przygotowaną przez funkcjonariuszy bezpośrednio po transakcji. Kolejni dwaj zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Policjanci zabezpieczono kilkanaście sztuk broni typu „mauser” i „brauning” oraz amunicję. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawą handlu bronią policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmowali się od ponad roku. Na początku września tego roku w przygotowaną zasadzkę wpadli dwaj przestępcy. Policjanci wyczekali moment zakończenia transakcji pod Poznaniem i zatrzymali Sebastiana S. 35-letni poznaniak w swoim samochodzie przewoził kilka sztuk broni typu „mauser” i „browning” oraz amunicję, którą właśnie kupił. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy CBŚ wpadł sprzedawca broni. 64-letni Grzegorz S. został zatrzymany w swoim mieszkaniu. U niego również policjanci znaleźli kilka sztuk broni i amunicję.

Śledczy pracujący nad tą sprawą, zatrzymali kolejne dwie osoby, które od dłuższego czasu były w ich zainteresowaniu. Tym razem mężczyźni zostali zaskoczeni w swoich mieszkaniach. W ręce funkcjonariuszy wpadli Stanisław S. (43 lata) i Ryszard C. (48 lat). W mieszkaniach obu mężczyzn policjanci znaleźli i zabezpieczyli amunicję.
Zabezpieczona broń trafiła do biegłych balistyków, którzy zbadają, czy nie była wykorzystywana do popełnienia przestępstw. Oficerowie CBŚ sprawdzają czy zatrzymani nie dostarczali broni zorganizowanym grupom przestępczym.

Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za nielegalne posiadanie broni i handel nią grozi im nawet 10 lat więzienia. Funkcjonariusze CBŚ cały czas pracują nad tą sprawą i już wkrótce zapowiadają kolejne zatrzymania.

 

Powrót na górę strony