Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek z promilami i bez prawa jazdy

Data publikacji 15.12.2008

1,6 promila alkoholu w organizmie miał 17-letni kierowca jeepa zatrzymany do kontroli przez policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego. Młody człowiek, jak się okazało, nie miał również prawa jazdy. Nie przeszkadzało mu to jednak wsiąść za kierownicę i zabrać ze sobą trzech pasażerów. Teraz, gdy stanie przed sądem, przekona się, jaka odpowiedzialność grozi za narażenie na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Wszystko wydarzyło się dziś tuż po północy. Wtedy to na ul. Sukiennej w Nowym Dworze policjanci zauważyli jeepa. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej i okazało się, że 17-letni Wojciech D. kierował samochodem i wiózł trzech pasażerów nie posiadając prawa jazdy. Nastolatek ze względu na młody wiek nie ukończył jeszcze kursu nauki jazdy.

Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kontrolowanego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, że 17-latek jest nietrzeźwy. Wynik tego badania to 1,6 promila alkoholu w organizmie.

O całym zdarzeniu został bezzwłocznie powiadomiony właściciel samochodu, któremu auto zostało przekazane. W najbliższym czasie Wojciech D. zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz będzie także odpowiadał za kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów.
 

Powrót na górę strony