Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Petarda najprawdopodobniej przyczyną pożaru

Data publikacji 15.12.2008

Ostródzcy policjanci wyjaśniają przyczynę pożaru budynku wielorodzinnego. Najprawdopodobniej, to petarda wrzucona przez 14-latka była przyczyną zaprószenia ognia. Spaleniu uległa część rzeczy znajdujących się na strychu. Są szacowane straty. O losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Dochodziła 15:00, gdy do oficera dyżurnego w Ostródzie dotarła informacja o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości położonej niedaleko Ostródy. Pożar wybuchł na poddaszu i bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Po przyjeździe na miejsce policjanci wspólnie ze strażakami ewakuowali z budynku kilka osób. Istniało niebezpieczeństwo spalenia poszycia dachu. Na szczęście tak się nie stało. Pożar bardzo szybko został ugaszony. Spaleniu uległa część rzeczy znajdujących się na strychu. Wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajęli się dochodzeniowcy. Ustalili, że prawdopodobnie, to petarda wrzucona przez 14-letniego chłopca była przyczyną zaprószenia ognia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. O losie 14-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Przypominamy, że za sprzedaż petard nieletnim grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego 31 grudnia i 1 stycznia są jedynymi dniami, w których można w miejscach publicznych używać petard. Za używanie petard po tym czasie możemy zapłacić nawet 500 złotych grzywny.
 

Powrót na górę strony