Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na 61-letniego mężczyznę

Data publikacji 15.12.2008

Ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Pijani napastnicy wtargnęli do mieszkania 61-letniego mężczyzny i dotkliwie go pobili. Zatrzymani to 24-letni Sebastian K. i o 8 lat młodszy Piotr Z. Obaj trafili do policyjnego aresztu, mieli od 1 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Śledczy ustalają, co było przyczyną ich zachowania. Teraz 24-latkowi za pobicie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą nieletniego Piotr Z. zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po 15 w małej miejscowości położonej w gminie Ostróda. Tam do mieszkania 61-latka przyszło dwóch młodych mężczyzn. Byli pijani i agresywni. Bez powodu zaczęli zaczepiać mężczyznę. W pewnym momencie wtargnęli do środka i zaczęli go bić. Kiedy wyszli z mieszkania poszkodowany natychmiast o zdarzeniu poinformował policjantów. Działania funkcjonariuszy po kilku minutach doprowadziły do zatrzymania obu sprawców napadu. Młodzi mężczyźni podczas zatrzymania byli bardzo agresywni. Obaj byli pijani. 24-letni Sebastian K. miał 1,5 promila, a 16-letni Piotr Z. ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśniają teraz, co było przyczyną ich zachowania.

Za pobicie 24-latkowi grozi kara nawet do lat 3 pozbawienia wolności, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony