Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straszyli atrapą broni i rabowali

Data publikacji 15.12.2008

Ostrowieccy policjanci rozbili grupę młodych przestępców w wieku od 19 do 21 lat. Mężczyźni napadali, bili i zabierali wartościowe przedmioty przypadkowym przechodniom. Jak ustalili policjanci bandyci działali od sierpnia tego roku.

Policjanci ustalili, że pięciu mężczyzn, po uprzednim biciu i zastraszaniu, zmuszali swoje ofiary do wydania wartościowych przedmiotów, głównie telefonów komórkowych. Działali najczęściej w dwuosobowych składach, atakując nie tylko bezbronne, młode kobiety ale również mężczyzn w sile wieku. Uderzeniem w tył głowy obezwładniali osobę, biciem, kopaniem i straszeniem atrapą pistoletu, zmuszali do wydania różnych przedmiotów. Działali skutecznie, bo pobite i okradzione przez nich osoby bały się zgłaszać rabunku na policję.

Jak ustalili śledczy, proceder trwał od sierpnia tego roku. Policjanci już udowodnili bandytom pobicie i rozbój. Do przedstawionych mężczyznom zarzutów prawdopodobnie dojdą kolejne, bo pojawiają się kolejni pokrzywdzeni. Wysokość i wymiar kary ustali prokurator adekwatnie do ilości popełnionych czynów. Grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony