Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzili autobus

Data publikacji 15.12.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom podejrzanym o uszkodzenie mienia oraz o pobicie kontrolera w jednym z autobusów należących do prywatnego przewoźnika. Jak ustalili policjanci chuligani spowodowali straty w wysokości około 5 tys. zł na szkodę właściciela autokaru.

Policjant sekcji ruchu drogowego komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej zatrzymali trzech 18-letnich mieszkańców Jeleniej Góry podejrzanych o uszkodzenie mienia z wybrykiem chuligańskim.

Jak ustalili policjanci sprawcy najpierw pili razem alkohol a gdy wyszli z imprezy, udali się na przystanek komunikacji miejskiej. Gdy na przystanku zatrzymał się bus jednego z prywatnych przewoźników, pomiędzy kierowcą a 18-latkami wywiązała się awantura. Podczas kłótni wandale skopali pojazd. Próbę interwencji podjął obecny w autobusie kontroler, którego sprawcy uderzyli i poszarpali. Właściciel firmy przewozowej oszacował straty na ponad 5 tys. zł. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u nich ponad promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymani odpowiedzą za uszkodzenia mienia. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Cała trójka podpisywać będzie listę osób dozorowanych.
 

Powrót na górę strony