Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

167 zarzutów dla oszusta

Data publikacji 15.12.2008

Poznańscy dochodzeniowcy rozpracowali przestępczy proceder 26-latka, który za pośrednictwem Internetu oszukał prawie 200 osób na około 20 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych na jednej z ulic w centrum miasta. Mariuszowi P. postawiono aż 167 zarzutów.

O przestępczym procederze 26-latka policjanci dowiedzieli się od dwóch kobiet, które udostępniły mężczyźnie swoje konta internetowe. Obie twierdziły, że mężczyzna korzystając z ich kont dostępu do portali handlowych prawdopodobnie oszukał wielu klientów zainteresowanych kupnem oferowanych przez niego towarów. O oszustwach dowiedziały się jednak dopiero wówczas, gdy każda z nich z osobna zdecydowała się zajrzeć na własne konto.

W pierwszym przypadku młoda kobieta początkowo odpowiedziała na anons prasowy, w którym mężczyzna w zamian za ów dostęp do konta oferował kwotę 1 tys. złotych. Ponieważ miała trudną sytuację finansową propozycja wydała jej się bardzo korzystna. Niczego nie podejrzewając przekazała mężczyźnie swoje hasła. Ten natomiast zaczął sprzedawać różne produkty oszukując internetowych klientów.

W drugim przypadku właścicielką konta była … sympatia 26-latka. Kobieta mieszkając z nim przez pewien czas zyskała do niego tak duże zaufanie, że pozwoliła mu korzystać nie tylko z laptopa i dostępu do aukcji internetowych, ale również z własnego mieszkania. Taka sytuacja utrzymywała się nawet wówczas, gdy kobieta wyjechała do innego miasta w celach zarobkowych. Gdy jednak wróciła podjęła decyzję o rozstaniu i wówczas zażądała zwrotu m.in. komputera. Filip, bo takim imieniem chłopak się posługiwał, zwrócił prawie wszystko, pozostawiając sobie jedynie komputer. Sam natomiast niebawem zniknął, urywając wszelki kontakt.

Policjanci przystąpili do działań. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Już niebawem ustalono bowiem dokładną tożsamość mężczyzny i miejsca, w których mógł przebywać. W poszukiwaniu oszusta, niezwykle pomocnym okazał się również jego rysopis, sporządzony przez jedną z kobiet.

Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego Mariusza P. Ustalono również, że mężczyzna ( mieszkaniec powiatu pilskiego) był już wcześniej poszukiwany za dokonanie podobnych przestępstw. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 

Powrót na górę strony