Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie sprawców śmiertelnego pobicia

Data publikacji 15.12.2008

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prezentując obywatelską postawę, ujęli dwóch mężczyzn, którzy śmiertelnie pobili 57-letniego pracownika ochrony. 19-letniemu Łukaszowi C. i 20-letniemu Dominikowi P. grozi 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od zwrócenia uwagi młodemu mężczyźnie, gdy ten kopał w szlaban. Ochroniarze pilnujący porządku na terenie jednego z osiedli przy ulicy Odkrytej, gdy to zobaczyli, poprosili o zaprzestanie. Nieoczekiwanie chuligan i jego kolega, rzucili się na nich z pięściami rozpętując bójkę.

Gdy tylko jeden z ochroniarzy zauważył, że z jego powalonym na ziemię kolegą dzieje się coś niedobrego, rzucił mu się na ratunek. W tym czasie spłoszeni rozwojem sytuacji napastnicy, zaczęli uciekać. Przypadkowo jadący tamtędy studenci widząc to, zaczęli ich gonić. Po trwającym przez dłuższy czas pościgu,ujęli najpierw 19-letniego Łukasza C. a chwilę później 20-letniego Dominika P.

Niestety mimo szlachetnej pomocy przebywającej w tym czasie na terenie osiedla kobiety, która widząc umierającego ochroniarza reanimowała go, 51-latek zmarł.

W chwili zatrzymania 19-letni Łukasz C. i 20-letni Dominik P. mieli 1,5 promila alkoholu w organizmie. Być może zostaną im przedstawione zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony