Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili używając tłuczonych butelek

Data publikacji 15.12.2008

Policjanci z Krapkowic kilkanaście minut po telefonicznym zgłoszeniu zatrzymali trzech sprawców pobicia. Podejrzani używając tzw. tulipanów zaatakowali kilku wracających do domu mężczyzn. Jak się okazało sprawcy byli pod wpływem alkoholu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka chwil po wyjściu czwórki młodych mężczyzn z pizzerii w centrum miasta. Czwórka znajomych wracała do domu. Będąc w okolicy jednej ze szkół, mężczyźni usłyszeli odgłosy tłuczonych o chodniki i fasady budynków butelek. Gdy się odwrócili zauważyli trzech mężczyzn, którzy biegnąc i trzymając w ręce rozbite butelki po piwie, bez powodu zaczęli ich atakować.

Poszkodowani po ucieczce, mocno krwawiąc z rozciętymi twarzami wezwali na pomoc Policję. Policjanci natychmiast po udzieleniu pomocy medycznej najbardziej poszkodowanym i po wezwaniu pogotowia, rozpoczęli poszukiwania za sprawcami. Już po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn.
Okazali się nimi nietrzeźwi 19 - letni mieszkańcy Krapkowic. Cała trójka została zatrzymana w policyjnych aresztach, a po wytrzeźwieniu zostały im postawione zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów.

Grozi im za to kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony