Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawet 2 tys. osób mogło paść ofiarą oszustów

Data publikacji 16.12.2008

Atrakcyjne ceny sprzętu RTV skusiły wiele osób. Klienci wpłacali pieniądze i czekali na sprzęt. Szybko okazywało się, że klientom sklepów internetowych "Oskarmedia" i "Nando" nie dowożono ani zamówionych telewizorów, ani nie zwracano wpłaconych pieniędzy. Szacuje się, że nawet 2 tys. osób z całej Polski mogło paść ofiarą spółki prowadzonej przez 19-letniego prezesa. Osoby pokrzywdzone proszone są o pilne składanie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa w najbliższej jednostce Policji.

Gdy w ubiegłym tygodniu do prokuratury rejonowej w Pruszkowie wpłynęła informacja o nieproporcjonalnie gwałtownym wzroście zakupów realizowanych przez spółkę prowadzącą dwa sklepy internetowe "Oskarmedia" i "Nando", natychmiast przystąpiono do sprawdzeń.

Jak ustalono, sklepy te przyjmowały zamówienia na telewizory po wyjątkowo zaniżonej cenie. Na podstawie analizy przepływu pieniędzy na rachunku spółki prokuratorzy z Pruszkowa podjęli decyzję o natychmiastowym zablokowaniu konta firmy i przeszukaniu jej siedziby w Jawczycach koło Ożarowa Mazowieckiego.

Policjanci z Babic zatrzymali 19-letniego prezesa firmy Michała B. oraz dwóch jego pracowników. Gdy policjanci przeszukiwali pomieszczenia spółki, na zewnątrz przed budynkiem kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację spółki, komputery, a także telewizory 42-calowe, odtwarzaczy dvd, mercedesa klasy C i pieniądze ukryte w schowku auta. Po przedstawieniu zarzutów zatrzymanemu prezesowi, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjny dozór.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, liczba osób oszukanych przez spółkę może przekraczać nawet 2 tys. osób. Policjanci z Babic zwracają się do wszystkich pokrzywdzonych w wyniku działania sklepów internetowych "Oskarmedia" lub "Nando" o zgłaszanie się do najbliższej jednostki Policji i złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Sprawę prowadzi sekcja dochodzeniowo-śledcza komendy powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie (nr sprawy KPP-PG-316/08).
 

Powrót na górę strony