Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany, uciekał, spowodował wypadek

Data publikacji 16.12.2008

53-letni, nietrzeźwy kierowca po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów z Wołowa. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, potrącił rowerzystę oraz doprowadził do zderzenia z dwoma innymi samochodami. Uciekł z miejsca zdarzenia, a kiedy został zauważony przez policyjny patrol, próbował uciekać. Teraz za wszystkie przestępstwa, które popełnił grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 19:00 oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Wołowie został powiadomiony o wypadku, który miał miejsce chwilę wcześniej w Brzegu Dolnym. Kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę oraz doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Po kilkunastu minutach policjanci w okolicy Wołowa zauważyli samochód, który mógł brać udział w tym zdarzeniu. Fiat posiadał również uszkodzenia, które mogły powstać w wyniku zdarzenia z innymi pojazdami.

Kierowca tego samochodu nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci go zatrzymali. Jak się okazało, kierowca 53-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. W związku z tą sytuacją mężczyzna został zatrzymany. Rowerzysta z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Pozostałym uczestnikom wypadku na szczęście nic się nie stało.

Za jazdę po pijanemu, spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 12.
 

Powrót na górę strony