Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z heroiną

Data publikacji 16.12.2008

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. W czasie akcji w ręce "kryminalnych" wpadł także poszukiwany 50 – latek, który miał współpracować z dilerami. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu. Troje zatrzymanych odpowie najprawdopodobniej za posiadanie środków odurzających, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki informacjom operacyjnym policjanci ustalili, że wczoraj do jednego z mieszkań w kamienicy położonej w łódzkim Śródmieściu zostaną dostarczone narkotyki, które następnie mają być poporcjowane i przeznaczone do sprzedaży. Środki odurzające miał przynieść do mieszkania 37-letniemu mężczyźnie jego 50-letni kolega, poszukiwany przez Policję. W związku z tym policjanci zorganizowali "nalot" na mieszkanie, w którym miały znajdować się środki odurzające. W domu zastano 37-latka, który na stałe zameldowany jest w Nowym Mieście nad Pilicą oraz 32-letnią łodziankę poszukiwaną wezwaniem o ustalenie miejsca pobytu. Na widok policjantów kobieta odrzuciła na szafkę trzymane w ręku zawiniątko. Kryminalni szczegółowo przeszukali pomieszczenia i znaleźli paczki i kawałki zwiniętej folii aluminiowej wypełnionej heroiną, wagę elektroniczną i dokumenty z lombardów. Łącznie zabezpieczono 90 gramów heroiny. Odnaleziono też "zawiniątko", którego usiłowała pozbyć się łodzianka. Była to prezerwatywa, w której znajdowało się kilkanaście gramów amfetaminy. Policjanci przypuszczają, że ukryty w ten sposób narkotyk kobieta miała "przemycić" do Zakładu Karnego w Łowiczu i przekazać swojemu przyjacielowi w czasie widzenia. Podczas działań policyjnych do mieszkania przyszła 29-letnia konkubina 37-latka, która wraz z nim wynajmowała lokum. Cała trójka zgodnie oświadczyła, że nie wie w jaki sposób amfetamina i heroina znalazły się w mieszkaniu, zaprzeczyli też, by byli właścicielami narkotyków.

Policjanci zatrzymali podejrzewanych i osadzili ich w policyjnym areszcie. W toku dalszych działań zatrzymano też 50-latka, który miał współpracować z dilerami. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia o przymusowym doprowadzeniu do aresztu śledczego. Troje zatrzymanych odpowie najprawdopodobniej za posiadanie środków odurzających, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony