Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradły kobietę i wpłaciły pieniądze z bankomatu

Data publikacji 16.12.2008

Ostrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwie młode kobiety, które okradły kupującą na targowisku miejskim. Za pomocą jej karty bankomatowej złodziejki wypłaciły pieniądze. Błąd ofiary polegał na tym, że wraz z karta bankomatową przechowywała PIN. Sprawczyniom grozi do 5 lat więzienia.

Na początku listopada do komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła policjantów, że na targowisku miejskim przy ulicy Głogowskiej została okradziona. Z jej torebki skradziono portfel z dokumentami, pieniędzmi - 500 złotych i kartami płatniczymi. Wykrycie sprawy wydawała się bardzo trudne.

Od chwili kradzieży, złodzieje w kilku bankomatach wypłacili ponad 1000 złotych. Analiza bankowych rejestrów monitoringu pozwoliła śledczym wytypować sprawców. Były to dwie młode dziewczyny.

Mając już wizerunki złodziejek policjanci rozpoczęli ich poszukiwanie. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. Obie panie czuły się na tyle bezkarnie, że spokojnie spacerowały po ostrowskich ulicach. Zauważył je jeden z dochodzeniowców. W trakcie zatrzymania jedna z dziewczyn wyrwała się policjantowi i zaczęła uciekać. Chwilę później została złapana przez drugiego z kryminalnych.

Dziewczyny, obie mieszkanki województwa opolskiego, w wieku 28 i 26 lat, przyznały się do kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy, o skutecznie zabezpieczanie numeru PIN do karty płatniczej. Gdyby nie to, że był on zapisany na karteczce w portfelu wraz z kartą, nie udałoby się wypłacić pieniędzy z bankomatu. Odradzamy noszenie zapisanego PIN-u wraz z kartą płatniczą, zapisywania go na samej karcie. Należy go zapamiętać.

Ponadto pamiętajmy o torebkach, kiedy robimy zakupy w miejscach zatłoczonych, trzymajmy je przed sobą, przyciśnięte ramieniem. Pieniądze i karty najlepiej nosić w wewnętrznych kieszeniach odzieży.
 

Powrót na górę strony