Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na sklep, ukradli 300 zł

Data publikacji 16.12.2008

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim aresztował dwóch sprawców rozboju. Napadli oni na osiedlowy sklep spożywczy. Zagrozili nożem jednej z klientek, a ekspedientka w obawie o jej życie wydała im 300 złotych ze sklepowej kasy. Grozi im kara nawet do 15 lat więzienia.

Całe zdarzenie rozegrało w godzinach popołudniowych na jednym z osiedli. Dwóch mężczyzn, w wieku 19 i 26 lat, grożąc użyciem noża wobec klientki sklepu, zmusili ekspedientkę do wydania im pieniędzy ze sklepowej kasy. Wezwani na miejsce policjanci już w godzinę po zdarzeniu, ustalili tożsamość sprawców, a następnie ich zatrzymali. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy spożywali alkohol w pobliżu sklepu. Kiedy zabrakło im pieniędzy na zakup „nowej butelki” postanowili zrobić skok na osiedlowy "spożywczak". Jeden z nich udał się do swojego domu po nóż kuchenny, a drugi obserwował sklep. Przed godziną 16:00 sprawcy weszli do sklepu. Przykładając nóż do szyi jednej z klientek zażądali od ekspedientki wydania pieniędzy. Ta z obawy o życie klientki spełniła żądania sprawców.

Napastnicy szybko zostali zatrzymani przez Policję. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Może im grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Dalsza drobiazgowa praca policjantów przyniosła kolejne efekty. Zatrzymano cztery osoby podejrzewane o dokonanie innych napadów. Sprawa jest rozwojowa.


 

Powrót na górę strony