Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebieska Gwiazdka

Data publikacji 16.12.2008

Opolscy policjanci zorganizowali "Niebieską Gwiazdkę" dla małych pacjentów szpitala wojewódzkiego oddziału pediatrii i chirurgii. Funkcjonariusze wręczyli chorym dzieciom świąteczne upominki. Milusińskich odwiedził również Policuś – maskotka opolskiej Policji.

Policjanci z Opola wraz z przedstawicielami fundacji Pro-Lege chcąc uprzyjemnić pobyt dzieci w szpitalu zorganizowali "Niebieską Gwiazdkę". Spotkanie odbyło się na oddziale pediatrii i chirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Wzięło w nim udział około 40 dzieci.

Funkcjonariusze spotkali się z najmłodszymi pacjentami, którzy w okresie przedświątecznym byli hospitalizowani. Podczas spotkania poruszano i omawiano zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych. Rodzice i personel szpitala, mogli skorzystać także z porady policyjnego psychologa.

Dzięki hojności sponsorów wszystkie dzieci otrzymały świąteczne paczki i upominki. W zabawie z dzieciakami udział wziął również Policuś – maskotka opolskiej Policji.

Funkcjonariusze wraz z policyjną maskotką dotarli także do małych pacjentów, którzy nie mogli o własnych spotkać się z nimi w szpitalnej świetlicy. Pedagodzy szpitalni otrzymali książeczki zawierające treści profilaktyczne z zakresu prewencji kryminalnej, które wykorzystane zostaną podczas pracy z dziećmi.

Na ręce pielęgniarki oddziałowej przekazano odtwarzacz DVD, który został zakupiony przez Fundację Pro-Lege. Teraz wszyscy milusińscy będą mogli korzystać z tego sprzętu w szpitalnej świetlicy.
Zarówno dzieci jak i personel szpitala przyjęli policjantów z wielkim entuzjazmem.

Powrót na górę strony