Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja bliżej dzieci

Data publikacji 16.12.2008

Policjanci z komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu bardzo chętnie opowiadają o swojej pracy. Tym razem z wielkim zainteresowaniem ich opowieści słuchali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15. Mieli oni także możliwość przyjrzeć się, jak policjanci wykorzystują swoje służbowe wyposażenie – kajdanki, pałki, sygnału świetlne i dźwiękowe w radiowozach. To już kolejna miła wizyta młodzieży w tutejszej jednostce Policji.

Te odwiedziny to kolejna wizyta dzieci w murach komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach cyklicznych spotkań "Policja bliżej społeczeństwa". Policjanci zawsze z wielką przyjemnością i z ogromnym zaangażowaniem opowiadają o swojej pracy, o pracy swoich koleżanek i kolegów z wszystkich pionów, chcąc dzieciom jak najbardziej przybliżyć pracę w Policji.

Gospodarze nie tylko opowiadali ale również pokazywali wiele ciekawych atrybutów pracy policjanta. Demonstrowali również zastosowanie pokazywanych przedmiotów stanowiących wyposażenie funkcjonariusza w służbie.

Niestety zaplanowana wizyta w laboratorium nie doszła do skutku, ponieważ koledzy z tej sekcji wykonywali pilne zadanie związane z poważnym zdarzeniem kryminalnym. Ale dzieci przyjęły to ze zrozumienie, tym bardziej, że czekały na nich kolejne atrakcje.

Następnie dzieci zostały zaproszone do odwiedzin i obejrzenia najnowszego radiowozu, już w zupełnie nowych barwach srebrno-niebieskich. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się: radiostacja, sygnały dźwiękowe i świetlne oraz pomieszczenie "trzeciej klasy" dla osób zatrzymanych. Młodzież miała tradycyjnie wiele pytań, którym nie było końca.

Sądzimy, że do takich odwiedzin miłych i sympatyczny „wizytatorów” już w przyszłym roku zachęcimy jeszcze większą ilość szkół. Zarówno podstawowych, gimnazjalnych, jak i

Powrót na górę strony