Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne radiowozy dla Policji

Data publikacji 17.12.2008

Komenda wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejną jednostka w kraju, która prowadzi przetarg na policyjne radiowozy. Pierwsza partia 123 nowych srebrno-niebieskich radiowozów trafiła już do komendy, a jeszcze przed świętami trafi do policjantów. 18 spośród nich będzie patrolowało drogi i ulice województwa lubuskiego.

Firma Kia, po wygraniu przetargu na 650 oznakowanych radiowozów, rozpoczęła już dostawę zamówionych samochodów. Pierwszych 50 oznakowanych Kia Cee’d dojechało już na parking przy bazie transportowej lubuskiej komendy. Jeszcze w tym tygodniu do Gorzowa dotrze kolejna partia samochodów. W sumie do końca tego roku do Gorzowa przyjadą 123 nowe radiowozy, których zakup współfinansowany był przez samorządy. Pozostałych 527 aut, zakupionych w ramach programu modernizacji Policji, dostarczonych zostanie w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Lubuska komenda, jako jedna z pięciu w kraju ma możliwość przeprowadzenia przetargów na nowe samochody. Radiowozy, które przyjadą do Gorzowa zostaną przekazane policjantom z czterech województw – dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego. W tych dniach przekazywana jest partia samochodów dla KWP we Wrocławiu.

W ramach opisanych zakupów 18 pojazdów przekazanych zostanie lubuskim policjantom. Radiowozy trafią do Międzyrzecza, Gorzowa, Zielonej Góry, Strzelec Krajeńskich, Żar, Żagania, Wschowy i Krosna Odrzańskiego.

Nowe auta mają nowe srebrno-niebieskie barwy, zamontowaną radiostację, opony zimowe i klimatyzację. Pod maską każdego z nich jest nowoczesny, 140 konny silnik Diesla.

Finał dostaw przewidziany jest na czerwiec przyszłego roku, a nowe samochody wykorzystywane będą przede wszystkim w służbie patrolowej, zastępując wysłużony tabor.

 

Powrót na górę strony