Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia odpowiedzą za napad na bank

Data publikacji 17.12.2008

Garwolińscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy na początku grudnia napadli na bank w Maciejowicach. Zamaskowani sprawcy sterroryzowali nożem pracownicę banku, ukradli pieniądze i uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało pomysłodawcą i mózgiem całej "operacji" był młodszy z nich, 16-latek. Decyzją sądu został on umieszczony w izbie dziecka a następnie trafi do schroniska dla nieletnich. Los 18-latka rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

3 grudnia, kilka minut przed 16:00 do jednego z banków w Maciejowicach wtargnął mężczyzna z nożem w dłoni i zażądał od jednej z kasjerek wydania pieniędzy. Kasjerka wydała mu około 7 tys. zł. Drugi mężczyzna w tym czasie stał przy drzwiach wejściowych. Po wydaniu pieniędzy wybiegli z banku i oddalili się w nieznanym kierunku. Sprawcy na twarzach mieli kominiarki. W chwili napadu w banku było 6 pracownic tej placówki.

Do rozwikłania sprawy powołana została specjalna grupa policjantów. Kilkunastodniowe, intensywne działania garwolińskich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania sprawców napadu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu garwolińskiego, dwaj bracia w wieku 16 i 18 lat. Pomysłodawcą i mózgiem całej „operacji” był młodszy z nich. Bracia nigdy wcześniej nie byli notowani przez Policję. Część zrabowanych pieniędzy odzyskano.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata. Sąd rodzinny orzekł o umieszczeniu 16-latka w policyjnej izbie dziecka, a następnie w schronisku dla nieletnich. Los 18-latka rozstrzygnie się w najbliższych dniach.
 

Film Bracia odpowiedzą za napad na bank


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bracia odpowiedzą za napad na bank (format flv - rozmiar 1.13 MB)

Powrót na górę strony