Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy porwania biznesmena

Data publikacji 17.12.2008

Policjanci z Gdańska prowadzą śledztwo w sprawie rozboju i bezprawnego pozbawienia wolności biznesmena Janusza L. Mężczyzna został uprowadzony w kwietniu br. ze swojego mieszkania w Gdyni. Porwanemu udało się uciec i powiadomić Policję. Dzięki ustaleniom policjantów pracujących nad tą sprawą zatrzymano osoby podejrzane o zlecenie i dokonanie tego porwania.

Pod koniec kwietnia br. do komisariatu w Gdyni zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, że został porwany. Opowiedział, że tego samego dnia rano do jego mieszkania w Gdyni wtargnęło kilku zamaskowanych napastników. Obezwładnili go i skrępowanego wywieźli samochodem dostawczym w nieznane mu miejsce.

Tam przetrzymywano go kilka godzin i groźbami pozbawienia życia zmuszono do podania numerów PIN swoich kart płatniczych. Wieczorem, gdy porywacze przewozili go w inne miejsce, mężczyźnie udało się uwolnić i uciec z samochodu. Zatrzymał kierowcę przypadkowo przejeżdżającego samochodu, który zawiózł go na Policję.

Policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracujący nad tą sprawa ustalili, że z mieszkania pokrzywdzonego i z pomieszczeń biurowych zginął przenośny sejf, w którym była dokumentacja prowadzonych przez niego firm, sprzęt elektroniczny i biurowy. Ponadto sprawcy, znając numery PIN, wypłacili pieniądze z kont osobistych i firmowych ofiary. Skradziony został również samochód należący do Janusza L., który w momencie porwania zaparkowany był koło jego domu.

Śledczy zatrzymali zarówno osoby podejrzane o uprowadzenie gdynianina, jak i te, które zleciły porwanie. Podejrzani w swoich wyjaśnieniach opisali przebieg zdarzenia i rolę jaką każdy z nich spełniał w trakcie tego przestępstwa.

Wobec zatrzymanych sąd zastosował areszt, a także poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa.
 

Powrót na górę strony