Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nastoletni złodzieje

Data publikacji 17.12.2008

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali grupę nastoletnich złodziei, którzy kilkakrotnie w ciągu dnia dokonywali kradzieży w markecie. Kradli markowy alkohol, sprzęt AGD, kosmetyki i inne rzeczy, które zmieściły się im pod ubranie. Właściciel oszacował straty na około 25 tysięcy złotych. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci podczas pełnionej służby w patrolu pieszym zauważyli podejrzanie zachowujących się trzech chłopaków. Podchodzili oni do zaparkowanego bmw na parkingu supermarketu przy ulicy Wojska Polskiego, ale widząc mundurowych rezygnowali i ponownie wrócili do sklepu. Wreszcie wsiedli na chwilę do auta najprawdopodobniej należącego do jednego z nich, zostawili coś w środku, po czym pośpiesznie oddalili się z parkingu.

"Wywiadowcy" podejrzewając, że mogą oni dokonywać kradzieży sklepowych podjęli ich obserwację, a następnie wspólnie z kolegami z sekcji kryminalnej przystąpili do zatrzymań. Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy Piotrkowa w wieku 17 i 18 lat. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że młodzieńcy w okresie od początku miesiąca ukradli towar z marketu. Właściciel wstępnie oszacował straty na kwotę 25 tysięcy złotych. Młodzi złodzieje zabierali ze sklepowych półek drogi alkohol, środki chemiczne czy artykuły gospodarstwa domowego, które chowali pod ubranie, a po wyjściu z marketu zostawiali je w samochodzie. Kradzieży dokonywali kilkakrotnie w ciągu dnia.

W zabezpieczonym przez policjantów bmw znajdowały się artykuły pochodzące z ostatniej kradzieży. Odzyskane kosmetyki, pasty do zębów, kilkadziesiąt noży kuchennych zostaną zwrócone do marketu. Śledczy wyjaśniają, co sprawcy zrobili z wcześniej skradzionymi rzeczami. Dzisiaj zapadnie decyzja o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec całej piątki. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony