Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka urodziła pijane dziecko

Data publikacji 17.12.2008

Policjanci z Oleśnicy wyjaśniają sprawę nietrzeźwej kobiety, która urodziła pijane dziecko. Maluszek miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Według lekarza stężenie alkoholu w organizmie noworodka bezpośrednio zagrażało jego życiu. To funkcjonariusze i kurator zawieźli nietrzeźwą matkę do szpitala.

38-letnią kobietę w 8 miesiącu ciąży zawieźli do szpitala policjanci wraz z kuratorem. Badanie wykazało u niej 1,6 promila alkoholu. W szpitalu w Oleśnicy kobieta urodziła dziecko, które następnie zostało przewiezione do Wrocławia. Podczas przeprowadzonych badań lekarskich stwierdzono u noworodka 1,1 promila alkoholu w organizmie.


Natomiast wczoraj po południu dyżurny z Jawora otrzymał informację o libacji alkoholowej, nietrzeźwych osobach, a wśród nich trójki dzieci. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu policjanci pojechali do jednego z mieszkań w Jaworze. Interweniujący policjanci w mieszkaniu zastali kompletnie pijaną jego właścicielkę 26-letnią kobietę. W takim stanie opiekowała się swoimi synami w wieku 3 i 9 lat. Przeprowadzone badanie przez policjantów wykazało u niej prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W mieszkaniu przebywała jeszcze druga kobieta - 30-letnia mieszkanka Jawora, która również opiekowała się 3-letnim synem, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Do czasu zaopiekowanie się dziećmi przez dziadków dzieci przez blisko 4 godziny pozostawały pod troskliwą opieką policjantów z Jawora. W tym czasie funkcjonariusze nakarmili dzieci.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sporządzili wniosek do sądu rodzinnego i nieletnich o ustanowienie właściwej opieki nad dziećmi. Jeśli się okaże, że matki swoim zachowaniem mogły doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dzieci grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony