Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli olej napędowy z maszyn rolniczych

Data publikacji 17.12.2008

Policjanci z Gronowa Elbląskiego zatrzymali dwóch braci, którzy kradli paliwo z maszyn rolniczych na terenie gminy. Na posesji mężczyzn policjanci zabezpieczyli 1.200 litrów oleju napędowego pochodzącego z kradzieży.

Dzięki operacyjnie zebranym informacjom, policjanci wiedzieli jakim samochodem poruszają się złodzieje po terenie gminy. Był to opel omega. Okazało się, że należy do rodziny mieszkającej w niewielkiej podelbląskiej miejscowości. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch braci 21-letniego Andrzej K. i 19-letniego Maciej K. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 1 200 litrów oleju napędowego, cztery beczki o pojemności kilkuset litrów, plastikowe pojemniki różnej pojemności i dwie ręczne pompki.

Policjanci z Gronowa ustalili, że złodzieje działali od 21 listopada br., kiedy to w miejscowości Gajewiec ukradli 400 litrów paliwa z maszyn rolniczych. Następnie kradli, między innymi w Karczowiskach Górnych, gdzie w nocy z 21/22 listopada z piaskarki zniknęło 400 litrów oleju napędowego.

Dwóch zuchwałych kradzieży dokonali w miejscowości Żurawiec. W nocy z 4/5 grudnia z kombajnu stojącego na posesji spuścili 250 litrów paliwa. Następnej nocy również z kombajnu stojącego na tej samej posesji ukradli kolejne 150 litrów oleju napędowego.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie byli wcześniej notowani.

W przypadku kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje za popełnienie tego przestępstwa karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony