Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli luksusowe auta i handlowali narkotykami

Data publikacji 17.12.2008

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 18 mieszkańców jednej z miejscowości w związku z kradzieżami luksusowych samochodów i handlem narkotykami. W grupie tej było 5 złodziei samochodowych, 2 paserów, 3 dealerów narkotykowych i 8 odbiorców środków odurzających. Wartość skradzionych samochodów oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln. zł.

Kryminalni z Jeleniej Góry zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 18 osób w wieku od 21 do 29 lat, w związku z kradzieżami luksusowych samochodów i handlem narkotykami.
Jak ustalili policjanci 5 mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat, działało w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami luksusowych samochodów z terenu powiatu jeleniogórskiego i lubańskiego. Szefem grupy był 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze udowodnili, że członkowie tej grupy ukradli nie mniej niż 42 samochody różnych marek o wartości nie mniejszej niż 1,5 miliona złotych. Najczęściej samochody były kradzione na szkodę obcokrajowców. Jak ustalili policjanci części pochodzące ze skradzionych aut były rozprowadzane i sprzedawane na giełdach samochodowych w całym kraju oraz trafiały w ręce paserów.

Pozostałe zatrzymane przez jeleniogórskich policjantów osoby były w różny sposób powiązane z członkami "grupy samochodowej". Funkcjonariusze ustalili dwie osoby u których skradzione samochody były zbywane. Osoby te odpowiedzą za paserstwo. Natomiast kolejne 11 osób zostało zatrzymanych w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli ponad 100 porcji amfetaminy, ponad 40 porcji marihuany , kilkanaście tabletek ekstazy wagę elektroniczną służącą do dzielenia narkotyków na porcje oraz liczne przedmioty służące do kradzieży pojazdów.

Czterech mężczyzn trafiło do tymczasowego aresztu, sześć osób zostało objętych dozorami policyjnymi i zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe, natomiast dwie osoby już odbywały karę pozbawienia wolności w związku z innymi przestępstwami.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy i w tej sprawie przewidywane są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony