Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała uniknąć klasówki z matematyki

Data publikacji 17.12.2008

Policjanci zostali poinformowani przez personel jednej ze szkół w Tczewie o tym, że ktoś rozpylił w budynku gaz. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest 16-letnia uczennica, która w ten sposób chciała uniknąć klasówki z matematyki.

Wczoraj o godz. 12:20 tczewscy policjanci zostali poinformowani przez personel jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Tczewie o tym, że na terenie ich placówki ktoś rozpylił gaz. Substancja spowodowała zatrucie kilkunastu uczniów, a dwie16-latki trafiły do szpitala na obserwację. Kilku kolejnym osobom pomocy medycznej udzielił lekarz pogotowia oraz szkolna pielęgniarka na miejscu.

Policjanci wraz z nauczycielami już po kilkunastu minutach ustalili, że gaz w budynku szkoły rozpyliła 16-letnia uczennica. Podczas przesłuchania dziewczyna przyznała, że pojemnik z gazem zabrała swojemu bratu i rozpyliła go przez lekcją, aby uniknąć klasówki z matematyki.

Teraz nieodpowiedzialna 16-latka odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym. Policjanci sprawdzą także, czy na posiadanie znalezionego u dziewczyny gazu wymagane jest zezwolenie.
 

Powrót na górę strony