Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odkryto nielegalny magazyn telewizorów

Data publikacji 18.12.2008

Policjanci z Babic dotarli do ukrytego magazynu spółki prowadzącej sklepy internetowe "Oskarmedia" i "Nando". Zabezpieczono ponad 100 telewizorów i innego sprzętu rtv o wartości pół miliona złotych. Wszystko wskazuje na to, że jest to towar nie dostarczony klientom, którzy swoje zamówienie złożyli przez Internet. Mimo wpłaconej całej wartości sprzętu, nie otrzymali ani telewizorów, ani nie zwrócono im pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu do prokuratury rejonowej w Pruszkowie wpłynęła informacja o nieproporcjonalnie gwałtownym wzroście zakupów realizowanych przez spółkę prowadzącą dwa sklepy internetowe "OSKARMEDIA" i "NANDO", natychmiast przystąpiono do sprawdzeń.

Jak ustalono, sklepy te przyjmowały zamówienia na telewizory po wyjątkowo zaniżonej cenie. Na podstawie analizy przepływu pieniędzy na rachunku spółki prokuratorzy z Pruszkowa podjęli decyzję o natychmiastowym zablokowaniu konta firmy i przeszukaniu jej siedziby w Jawczycach koło Ożarowa Mazowieckiego.

Policjanci z Babic zatrzymali 19-letniego prezesa firmy Michała B. oraz dwóch jego pracowników. Gdy policjanci przeszukiwali pomieszczenia spółki, na zewnątrz przed budynkiem kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację spółki, komputery, a także telewizory 42-calowe, odtwarzaczy dvd, mercedesa klasy C i pieniądze ukryte w schowku auta. Po przedstawieniu zarzutów zatrzymanemu prezesowi, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjny dozór.

Zatrzymano też 38-letnią Renatę Ś. - wspólnika Michała B. Kobieta usłyszała już zarzuty. Decyzją sądu odpowiadać będzie jednak "z wolnej stopy".

W tym samym czasie do funkcjonariuszy z Babic dotarła informacja o ukrytym magazynie spółki prowadzącej dwa sklepy internetowe. Sprawdzono więc posesję. Wewnątrz policjanci zabezpieczyli ponad 100 telewizorów oraz inny sprzęt TV i agd. Niewykluczone, że jest to sprzęt nie dostarczony do klientów, którzy złożyli zamówienia. Obecnie prowadzący postępowanie ustalają inne osoby mające związek z nielegalna działalnością spółki.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, liczba osób oszukanych przez spółkę może przekraczać nawet 2 tys. osób. Policjanci zwracają sie do wszystkich pokrzywdzonych w wyniku działania sklepów internetowych "Oskarmedia" lub "Nando" O ZGŁASZANIE SIĘ DO NAJBLIŻSZEJ JEDNOSTKI POLICJI i złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Sprawę prowadzi sekcja dochodzeniowo-śledcza komendy powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie (nr sprawy KPP-PG-316/08).

Powrót na górę strony