Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał osiem zarzutów

Data publikacji 18.12.2008

Policjanci z komisariatu w Nowogardzie zatrzymali Macieja M., który włamywał się do budynków będących w trakcie budowy. Najczęściej kradł elektronarzędzia i materiały budowlane. Postawiono mu 8 zarzutów, ale nie wykluczone, że mężczyzna dokonał większej ilości przestępstw. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z Nowogardu prowadzili dochodzenie w sprawie serii włamań do domów w budowie na terenie miasta, których dokonano w okresie od października do grudnia. Żmudne i drobiazgowo prowadzone dochodzenie doprowadziło do zatrzymania włamywacza. Macieja M. mieszkańca Nowogardu policjanci zatrzymali we wtorek. Przedstawili mu zarzuty dokonania ośmiu włamań do budynków w trakcie budowy , z których ukradł elektronarzędzia, materiały budowlane, grzejniki, piecyk gazowy, piły oraz komputer.

Straty oszacowano wstępnie na kwotę ponad 21 tys. zł. Niektóre ze skradzionych rzeczy policjanci odzyskali. Maciej M. w trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych zarzutów. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczone jest, że sprawca ma na swoim koncie inne przestępstwa na terenie Nowogardu i powiatu goleniowskiego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

Powrót na górę strony