Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli marihuanę, broń i skradzione lampy uliczne

Data publikacji 18.12.2008

Policjanci rozszyfrowali sprawę kradzieży lamp ulicznych w Iwoniczu Zdroju. Okazało się, że lampy, które zginęły w październiku z ulic tej miejscowości, zostały potem wykorzystane w hodowli konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali podejrzanych, zlikwidowali plantację konopi, zabezpieczyli broń i amunicję oraz skradzione lampy.

Policjanci po zgłoszeniu kradzieży poszli właśnie "tropem narkotykowym", podejrzewali, że lampy mogą zostać wykorzystane do stworzenia warunków cieplarnianych w hodowli. Zbieranie informacji i ich analiza przyniosły efekt, zainteresowali się 28-letnim mieszkańcem Iwonicza Zdroju.

Wczoraj policjanci z posterunku Policji w Iwoniczu Zdroju i krośnieńskiej sekcji kryminalnej przeszukali mieszkanie tego 28-latka. Ujawnili w nim plantację marihuany. Zabezpieczyli ponad 140 okazałych sadzonek roślin. Ponadto znaleźli tam nasiona konopi indyjskich oraz gotowy susz tego narkotyku.

Mężczyzna w swoim mieszkaniu przechowywał też inne przedmioty, których posiadanie jest zabronione: broń palną - karabin "Mosin", magazynki oraz amunicję do tej broni i proch strzelniczy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna miał wspólników. W przestępczej działalności wspierali go dwaj mieszkańcy gminy Iwonicz Zdrój w wieku 17 i 24 lat. Właściciel mieszkania i jego 17-letni wspólnik przebywają w policyjnym areszcie komendy miejskiej Policji w Krośnie. Niebawem dołączy do nich kolejny podejrzany.
 

Powrót na górę strony