Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za ochronę żądali okupu

Data publikacji 18.12.2008

Czterej nieletni mieszkańcy Nasielska zmusili równolatka, aby ten płacił im haracz w zamian za ochronę. Koledze grozili pobiciem. Plan nastolatków nie powiódł się. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji w momencie transakcji. Dwaj 15-latkowie Łukasz B. i Damian K. oraz 16-letni Artur G. i Konrad K. noc spędzili w policyjnej izbie dziecka.

Wczoraj po południu w Nasielsku policjanci zauważyli grupę nastolatków. Jeden z nich wyglądał na bardzo przestraszonego. Po krótkiej obserwacji policjanci wiedzieli już, że zdenerwowany chłopak przekazuje pieniądze. Znając przeszłość pozostałych członków grupy kryminalni szybko skojarzyli, że może chodzić o wymuszenie rozbójnicze. Bezzwłocznie wszyscy zostali wylegitymowani. Szybko potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci z komisariatu w Nasielsku ustalili, że czterech nastolatków w zamian za tzw. "ochronę", czyli bezpieczne przebywanie w mieście i w szkole, żądali od ucznia gimnazjum okupu. Regularnie przypominali o swojej należności grożąc pobiciem zarówno osobiście, jak i poprzez sms-y. Zastraszony chłopak bał się komukolwiek powiedzieć o swoich kłopotach. Z pomocą przyszli mu nasielscy policjanci.

Dwaj 15-latkowie Łukasz B. i Damian K. oraz 16-letni Artur G. i Konrad K. noc spędzili w policyjnej izbie dziecka. Cała czwórka mimo młodego wieku już wcześniej wchodziła w konflikt z prawem. Dziś nieletni staną przed sądem do spraw rodzinnych i nieletnich, który podejmie decyzję o ich dalszym losie.
 

Powrót na górę strony