Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobione tonery

Data publikacji 18.12.2008

Policjanci z Poznania zatrzymali nieuczciwego właściciela hurtowni akcesoriów komputerowych. Hurtownik sprzedawał podrobione kartridże do markowych drukarek jako oryginalne. Wprowadził do hurtowego obrotu krajowego i zagranicznego kilkaset sztuk tonerów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poznańscy policjanci wkroczyli do trefnej hurtowni wczoraj i zdobyli niezbite dowody na to, że jej właściciel wprowadzał do sprzedaży podrobione tonery. Zabezpieczo ponad 500 sztuk kartridży do drukarek znanych światowych firm. Tonery miały podrobione znaki towarowe. Jak wstępnie ustalono sprowadzane były z jednej z azjatyckich fabryk przez firmę pośredniczącą w tej transakcji. Właściciel hurtowni przyjmując trefny towar doskonale wiedział, że nie jest to towar nowy tylko podrobiony.

Na miejscu oprócz kartonów z trefnym towarem, policjanci zabezpieczyli całą dokumentację. Obecnie śledczy analizują setki faktur, przelewów i dokumentów przewozowych towarów sprzedawanych w komputerowym magazynie. Trwają również ustalenia wszystkich osób mających jakikolwiek związek z tym przestępczym procederem.

Do wyjaśnienia zatrzymany został 45-letni właściciel hurtowni Zenon R. Wcześniej notowany w kartotekach policyjnych za to samo przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci, którzy sprawą się zajmują zapowiadają kolejne zatrzymania.


 

Powrót na górę strony