Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany członek zarządu PZPN

Data publikacji 18.12.2008

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o korupcję w sporcie związaną z ustawianiem wyników spotkań piłkarskich. Wczoraj w Gdańsku zatrzymany został 63-letni mężczyzna, były obserwator i członek zarządu PZPN. Policjanci przewiozą go do Wrocławia, gdzie zostanie doprowadzony do prokuratury. Sprawą korupcji w piłce nożnej policjanci zajmują się od 2005 roku i w sumie zatrzymali ponad 100 podejrzanych.

Wczoraj w Gdańsku policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 63-letniego, byłego obserwatora, obecnie członka zarządu PZPN. Został on zatrzymany w związku z podejrzeniem o korupcję w sporcie związaną z ustawieniem wyników spotkań piłkarskich. Podejrzany zostanie przewieziony przez policjantów do komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku, kiedy podczas tzw. kontrolowanego wręczenia łapówki - 100 tys. zł, zatrzymany został sędzia piłkarski oraz działacz klubowy. W czerwcu 2006 roku sprawa nabrała dużego rozpędu. Policjanci zatrzymali jednego z głównych podejrzanych Ryszarda F. ps. "Fryzjer".

W latach 2006 - 2007 dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych, między innymi, I i II-ligowych sędziów piłkarskich, obserwatorów, działaczy klubowych, jak i samych piłkarzy.

W tym czasie wśród zatrzymanych pojawiły się kolejne znane w piłkarskim środowisku osoby.
 

Powrót na górę strony