Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani ENA - zatrzymani

Data publikacji 18.12.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. Dwaj z nich oprócz poszukiwań krajowych poszukiwani byli również Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez stronę niemiecką. Jeden z zatrzymanych podejrzany jest o napad z bronią, a drugi o handel ludźmi. Ponadto cała trójka podejrzewana jest również o inne przestępstwa na terenie kraju, m.in. oszustwa.

17 grudnia br. policjanci wydziałów kryminalnego-sekcji dw. z przestępczością samochodową i zespołu poszukiwań celowych oraz dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu przeprowadzili realizacje mające na celu zatrzymanie osób poszukiwanych. Funkcjonariusze prowadząc działania operacyjne ustalili, gdzie mogą przebywać wymienione osoby. Podczas specjalnie przygotowanej akcji weszli do dwóch wrocławskich mieszkań. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 50, 42 i 29 lat. Dwaj zatrzymani poszukiwani byli Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez stronę niemiecką. Jeden z nich w związku z podejrzeniem o napad z bronią, a drugi o handel ludźmi. Ponadto wszyscy poszukiwani byli również przez polskie organy ścigania, w związku z podejrzeniem o inne przestępstwa, dokonane na terenie kraju, m.in. oszustwa.

Zatrzymani, zgodnie z dyspozycją polskich organów wymiaru sprawiedliwości trafili do aresztu śledczego. Odpowiedzą za przestępstwa, których się dopuścili w Polsce. Decyzję w sprawie przekazania ich stronie niemieckiej wyda Sąd Okręgowy we Wrocławiu.
 

Powrót na górę strony