Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili dwie grupy złodziei samochodów

Data publikacji 18.12.2008

Działania lubuskich policjantów zakończyły się sukcesem – rozbito dwie grupy przestępcze zajmujące się kradzieżami samochodów na terenie Polski i Niemiec. Zatrzymano w sumie pięciu mężczyzn, którzy zajmowali się tym procederem. Odzyskano także trzy samochody. W sumie mężczyźni ukradli kilkanaście samochodów o łącznej wartości kilkuset tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Pierwsza z rozbitych grup zajmowała się kradzieżami samochodów na terenie Polski. Przestępcy działali na terenie powiatów żarskiego, żagańskiego, krośnieńskiego, zgorzeleckiego i bolesławieckiego. Kradli głównie volkswageny T4 oraz bmw, z których sprzedawali wymontowane części. Wraki pojazdów były zatapiane w stawach pokopalnianych.

Do tej pory wyłowiono 8 zatopionych pojazdów różnych marek. Policjanci realizujący sprawę odzyskali także dwa pojazdy, których sprawcy nie zdążyli jeszcze rozebrać na części i zatopić. Odzyskany vw T4 oraz bmw, skradzione wcześniej w Żaganiu, zabezpieczone zostały na policyjnym parkingu. Ze wstępnych kalkulacji wynika, że sprawcy dokonali kradzieży pojazdów wartych łączynie kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni: Marcin M. lat 28, Mariusz G. lat 31 oraz Jerzy S. lat 38 przyznali się do kradzieży w Żarach i Żaganiu. Dzisiaj w południe Sąd Rejonowy w Żarach zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

Druga z grup, w której działali Bogdan K. lat 23 oraz Paweł S lat 29 kradła samochody na terenie Niemiec. Przestępcy działali od 2007 roku kradnąc gównie vw passaty. Podczas działań policjanci w okolicach Zielonej Góry odnaleźli vw passata wartego ponad 30 000 złotych. Samochód został skradziony w nocy z 3/ 4 grudnia na terenie Saksonii w Niemczech. Obaj mężczyźni byli dobrze znani żarskim policjantom, byli notowani za kradzieże pojazdów. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do lat 10 pozbawienia wolności.
 

Film Rozbili dwie grupy złodziei samochodów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbili dwie grupy złodziei samochodów (format flv - rozmiar 2.29 MB)

Powrót na górę strony