Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali "dziuplę" samochodową

Data publikacji 18.12.2008

Świętokrzyscy policjanci zlikwidowali w okolicach Bliżyna "dziuplę" samochodową, do której sprowadzano auta kradzione z terenu województw: Śląskiego i Świętokrzyskiego. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji, na której kradzione wozy były rozbierane na części. Policjanci zabezpieczyli skradzione samochody oraz sprzęt i urządzenia znajdujące się w nich, warte 300 tys. zł. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego KWP Kielce wraz z kolegami z KPP Skarżysko Kamienna wpadli na trop kradzionych samochodów dostawczych. Trafiały one do właściciela posesji w okolicach m. Bliżyn. W czasie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli 2 samochody m-ki Mercedes Sprinter, części samochodowe pochodzące z rozebranych już pojazdów oraz przedmioty i urządzenia znajdujące się w skradzionych samochodach. Wśród nich przewody światłowodowe, przewody elektryczne, odtwarzacze samochodowe a nawet urządzenia do prac budowlanych i malarskich.

Wartość zabezpieczonego mienia łącznie dochodzi do 300 000 zł. 60-letniemu właścicielowi posesji, zatrzymanemu i doprowadzonemu dziś do prokuratury, wstępnie przedstawiono zarzuty posiadania i przechowywania przedmiotów pochodzących z kradzieży. Grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony