Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił dla 25 zł

Data publikacji 18.12.2008

Dla 25 złotych młody mieszkaniec Malborka napadł i dotkliwie pobił 50-letniego inwalidę. Zostawił go leżącego na chodniku. W dzień po zajściu 18-latniego napastnika zatrzymali policjanci. Był już wcześniej notowany za pobicia i kradzieże. Teraz może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

We wtorek około godziny 19:30 na jednej z ulic Malborka doszło do zdarzenia, które zbulwersowało mieszkańców miasta. Tego dnia wieczorem nieznany mężczyzna zaatakował 50-letniego mieszkańca miasta. 50-latek jest ciężki chory i porusza się z trudem przy pomocy kul. Napastnik podbiegł do niego od tyłu i przewrócił na ziemię. Kiedy poszkodowany upadł mężczyzna zaczął bić go i kopać po głowie. Naciągnął swojej ofierze kurtkę na głowę. Jego łup wyniósł 25 zł. Po kradzieży mężczyzna uciekł pozostawiając swoją ofiarę leżącą bezradnie na chodniku.

Policję zawiadomił przypadkowy przechodzień, który znalazł leżącego mężczyznę. Na miejscu natychmiast zjawili się policjanci z Malborka, którzy zabezpieczyli miejsce i wszczęli poszukiwania sprawcy.

Napastnika zatrzymano następnego dnia. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Malborka. Mężczyzna przyznał się. Już wcześniej znany był policjantom.

Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


 

Powrót na górę strony