Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła grupa oszustów

Data publikacji 21.12.2008

Pięciu mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić z banków w Piotrkowie Trybunalskim kilkadziesiąt zł kredytów, zostało bardzo szybko namierzonych i zatrzymanych przez tamtejszych policjantów. Mężczyźni posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu, a w ich samochodach zabezpieczono "lewe" dokumenty i pieczątki. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

18 grudnia policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą w godzinach popołudniowych zatrzymali 5 mężczyzn. Oszuści to mieszkańcy Warszawy, Dęblina i województwa łódzkiego. Jeden z nich prowadzi działalność gospodarczą na terenie powiatu piotrkowskiego.

Kilka dni wcześniej po raz pierwszy mężczyźni złożyli w kilku piotrkowskich bankach zaświadczenia, na podstawie których udzielane są kredyty. Jak się później okazało były to sfałszowane dokumenty tożsamości i "lewe" zaświadczenia o zatrudnieniu. Mężczyźni próbowali wyłudzić kredytu od 15 do 20 tysięcy złotych.

Policjanci z kilku sekcji piotrkowskiej komendy w niecałą godzinę zatrzymali grupę oszustów, udaremniając im tym samym działania na szkodę banków. Policjanci obserwowali samochody, którymi poruszali się mężczyźni. W trakcie pościgu zatrzymali mercedesa. W samochodzie znaleźli pieczątki, które sprawcy wykorzystywali do stemplowania zaświadczeń o zatrudnieniu.

Już o godzinie 17.15 funkcjonariusze z sekcji prewencji skontrolowali kolejne auto. W nim również znajdowały się dokumenty , którymi mężczyźni mogli posłużyć się aby wyłudzić pożyczki.

Tak skoordynowana akcja policjantów z kilku sekcji doprowadziła do szybkiego zatrzymania oszustów. Mężczyźni w wieku od 24 do 46 lat spędzili noc w policyjnym areszcie. Za wyłudzanie kredytów na podstawie sfałszowanych dokumentów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowania.


 

Powrót na górę strony