Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 21.12.2008

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego podczas akcji, której celem było zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali 13 osób. Wśród ukrywających się był 34-letni mężczyzna podejrzany o wielokrotne włamania. W trakcie zatrzymania groził on policjantom nożem. Został zatrzymany, a wczoraj tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Odpowie za napaść na policjanta, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z komendy miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i z podległych komisariatów w dniach 18 i 19 grudnia przeprowadzali akcję poszukiwawczą, której celem było zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania. W wyniku działań podjętych przez około 30 funkcjonariuszy na terenie miasta i powiatu zatrzymano 13 osób. 10 z nich było poszukiwanych na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary, a w przypadku 3 pozostałych osób chodziło o ustalenie ich miejsca pobytu.

Podczas zatrzymania jednej z poszukiwanych osób doszło do niebezpiecznej sytuacji. Policjanci z komisariatu w Gorzkowicach udali się na teren posesji w gminie Ręczno, gdzie mógł się ukrywać 34-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym przez policjantów z województwa opolskiego jako osoba podejrzewana o liczne włamania do domów. Policjanci zastali mężczyznę w pomieszczeniu gospodarczym. Gdy usłyszał, jaki jest powód wizyty mundurowych, zrobił się agresywny i zaczął wymachiwać w ich kierunku nożem. Po krótkiej szarpaninie mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych z użyciem noża - za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.. Wczoraj Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował podejrzanego 34-latka.
 

Powrót na górę strony