Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wykrył włamywacza

Data publikacji 21.12.2008

Włoszczowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 18 , którzy dwukrotnie włamali się do autobusu PKS zaparkowanego na prywatnej posesji kierowcy. Z kasy fiskalnej włamywacze skradli nie mniej niż 150 złotych. W ich zatrzymaniu pomógł policyjny pies, który doprowadził policjantów do domu jednego z przestępców.

Policjanci zatrzymali ich na terenie posesji , gdzie zamieszkuje jeden z nich. Policyjny pies tropiąc ich ślad przez ponad kilometr dotarł do furtki ogrodzeniowej przed posesją, na której mieszkał 17 – letni włamywacz.

Z ustaleń włoszczowskich policjantów wynika, że dwaj młodzi włamywacze już od jakiegoś czasu planowali włamanie do autobusu. Pierwszym razem udało się z kasy fiskalnej autobusu skraść 150 złotych. Dlatego zachęceni tym faktem postanowili powtórzyć włamanie. Kiedy weszli na dach samochodu i jeden z nich poprzez właz dostał się do środka, zauważył ich właściciel posesji. Spłoszeni przez niego uciekli w kierunku pobliskich pól.

Szybkie działanie policjantów na miejscu włamania , doprowadziło do ich zatrzymania. Nieletniego policjanci umieścili w kieleckiej izbie dziecka, a starszy trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony