Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, bo nie mieli pieniędzy na alkohol

Data publikacji 21.12.2008

Policjanci ustalili dane sprawców, którzy niecały miesiąc temu napadli na 66-letnią emerytkę i ukradli jej torbę. Wczoraj kryminalni zatrzymali 17-letniego Artura R. i 19-letniego Łukasza B. oraz odzyskali telefon komórkowy należący do pokrzywdzonej. Podczas wyjaśniania motywów działania sprawców okazało się, że napadli na starszą panią, bo nie mieli pieniędzy na alkohol. Teraz podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawą rozboju od 26 listopada 2008 r. Wtedy to po godz. 21:00 66-letnia kobieta wracała do domu. W pobliżu swojego bloku została napadnięta przez dwóch mężczyzn. Sprawcy przewrócili starszą panią na chodnik, zabrali jej torbę i uciekli. W torebce znajdował się telefon komórkowy i portfel, w którym było 900 zł. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawców nie zatrzymano.

Policjanci dalej pracowali nad ustaleniem, kim byli podejrzani o to przestępstwo. Po niecałym miesiącu od napadu funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego Artura R. i 19-letniego Łukasza B oraz odzyskali telefon komórkowy. Sprawcy nie kwestionowali swojej winy. Tłumaczyli, że w trakcie popełnienia przestępstwa byli pijani, a skradzione pieniądze wydali na alkoholi i jedzenie. Arturowi R. i Łukaszowi B. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony