Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas ucieczki próbowali przejechać policjantów

Data publikacji 21.12.2008

Uciekali przed policjantami, którzy próbowali skontrolować samochód, a nawet próbowali ich przejechać. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, a kiedy samochód wpadł w poślizg i się zatrzymał, próbowali uciekać pieszo. Jeden z nich, 19-latek, został zatrzymany, poszukiwany jest pasażer samochodu. Okazało się, że samochód był kradziony a młody mężczyzna odpowie za napaść na policjantów, za co może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

W sobotę o godz. 16:40 policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę forda eskorta. Samochodem jechało dwóch mężczyzn. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się. Zaczął uciekać. Na jednej z ulic samochód się zatrzymał, wtedy policjanci wysiedli z radiowozu, aby skontrolować kierowcę. Kierowca samochodu niespodziewanie ruszył wprost na policjantów próbując ich przejechać. Jeden z policjantów oddał strzały ostrzegawcze. Dopiero po przejechaniu kilkunastu metrów, gdy ford wpadł w poślizg, kierowca zatrzymał się. Mężczyźni, zarówno kierujący jak i pasażer zaczęli uciekać.

Policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę forda. Aktualnie trwają poszukiwania pasażera. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że pojazd, którym jechali młodzi ludzie jest poszukiwany przez funkcjonariuszy z Zielonej Góry. Teraz policjanci będą ustalać jaki związek ma 19-latek i pasażer forda z kradzieżą tego pojazdu. Sprawcom napaści na policjantów grozi nawet 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony