Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 kilogramy narkotyków w kole zapasowym

Data publikacji 21.12.2008

Ponad 4 kilogramy narkotyków - marihuany i amfetaminy, które ukryte były w kole zapasowym, zabezpieczyli policjanci z CBŚ i Torunia. Zatrzymano także 22-latka, który prawdopodobnie będzie odpowiadał nie tylko za posiadanie narkotyków ale i za próbę wprowadzenia ich do obrotu. Policjanci ustalają skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić.

Od jakiegoś czasu policjanci CBŚ gromadzili informacje o osobach, które mogły mieć związek z przestępczością narkotykową. W sobotę około godziny 15:00 w miejscowości Chorągiewka, powiat toruński, wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali opla astrę. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu w kole zapasowym znaleźli ponad 2 kg marihuany i ponad 1,9 kg amfetaminy.

Narkotyki trafiły do laboratorium kryminalistyki na specjalistyczne badania. Gdy biegli wydadzą pozytywną opinię co do wyników testów narkotycznych, zatrzymany 22-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości zakazanych substancji. Policjanci będą wnioskowali również o postawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania wprowadzenia ich do obrotu.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową toruńskiej komendy będą ustalać skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić. Jutro kryminalni i prokurator będą wnioskować do sądu o aresztowanie zatrzymanego. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony