Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali laboratorium amfetaminy

Data publikacji 22.12.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zamknęli laboratorium produkujące amfetaminę. Na posesji pod Sochaczewem został zatrzymany jej właściciel, jednocześnie główny chemik. Policjanci zabezpieczyli złożoną linię technologiczną, sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne. Oprócz tego podejrzany odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego nadal pracują nad tą sprawą. Ustalają, kim byli wspólnicy chemika i to gdzie trafiały narkotyki.

Czynności w śledztwie dotyczącym produkcji amfetaminy policjanci prowadzili od pewnego czasu. Trop prowadził do powiatu sochaczewskiego na Mazowszu. Właśnie tam, na jedną z posesji, w sobotę około godziny 14.00 uderzyli policjanci.

I tam został zatrzymany kompletnie niespodziewający się niczego właściciel posesji, jednocześnie główny chemik odpowiedzialny za produkcję narkotyku. Kiedy policjanci weszli do laboratorium mieszczącego się w garażu, pracowało ono pełną parą.

Zabezpieczono złożoną linię technologiczną, sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne, kolby z mieszaninami reakcyjnymi i poreakcyjnymi, czyli takimi, które mogły służyć, bądź służyły do produkcji amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli także około 130 gramów narkotyku.

Jak wynika z zabezpieczonego materiału dowodowego można sądzić, że w laboratorium amfetamina była produkowana metodą Leukarta. Z ilości substancji, która była aktualnie na linii, prawdopodobnie mogło być wyprodukowane około 7 kg narkotyku.

Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli także pistolet z tłumikiem i ponad 30 sztuk amunicji.

Chemik, który został zatrzymany, odpowie teraz za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz produkcję znacznej ilości amfetaminy. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci złożą do prokuratury wniosek o to, aby właściciel posesji najbliższe miesiące spędził w areszcie.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego nadal pracują nad tą sprawą. Ustalają, kim byli wspólnicy chemika i to gdzie trafiały wyprodukowane pod Sochaczewem narkotyki.

Film Zlikwidowane laboratorium amfetaminy pod Sochaczewem


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowane laboratorium amfetaminy pod Sochaczewem (format flv - rozmiar 4.56 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony