Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy zabójstwa sprzed 2 lat

Data publikacji 22.12.2008

Śląscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o zabójstwo 30-letniego Jakuba D. mieszkańca Katowic, które miało miejce ponad 2 lata temu. Zatrzymano m.in. konkubinę mężczyzny, która miała zlecić jego zabicie. Na wniosek Policji i Prokuratury sąd aresztował już trzy osoby, a czwarta została objęta dozorem policyjnym. Zatrzymanym grozi kara dożywotniego więzienia. trzy kobiety i mężczyznę.

Do zabójstwa doszło w marcu 2006 roku. W jednym z mieszkań przy ulicy Oswobodzenia w Katowicach policjanci znaleźli zwłoki 30-letniego mężczyzny z rozbitą głową. Podjęte wówczas w śledztwie działania nie przyniosły pożądanych rezultatów. W sierpniu 2007 r. sprawa została umorzona, jednak policjanci nie odłożyli jej "na półkę", lecz nadal poszukiwali informacji, które mogłyby naprowadzić na trop sprawców zbrodni.

W połowie 2008 r. śledczy ustalili, że sprawcami zabójstwa byli najprawdopodobniej dwaj mężczyźni. Zdobyte informacje wskazały też, że w to zabójstwo zamieszana była konkubina ofiary, która za pośrednictwem swojej znajomej w 2005 roku poszukiwała osób, mogących zrealizować plany pozbycia się konkubenta. Motywem zbrodni miało być to, że mężczyzna znęcał się nad konkubiną. Zatrzymana konkubina oferowała nawet pieniądze na kupno broni, która miała być wykorzystana do przestępstwa. Poza tym przekazywała "egzekutorom" regularnie informacje o miejscach aktualnego pobytu potencjalnej ofiary.

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej, współpracując z Prokuraturą Okręgową w Katowicach, w podjętym na nowo śledztwie wytypowali i zatrzymali cztery osoby – 46-letniego mężczyznę i trzy kobiety w wieku od 36 do 51 lat, podejrzanych o udział w zabójstwie 30-letniego Jakuba D. Wśród zatrzymanych znalazły się konkubina ofiary i jej znajoma.

Na wniosek policji i prokuratora sąd aresztował już trzy osoby. Jedna z podejrzanych została objęta policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Obecnie policjanci poszukują jeszcze drugiego mężczyzny, który - jak wynika ze zgromadzonych w sprawie informacji - pomagał w zabójstwie.
 

Film Zatrzymani sprawcy zabójstwa sprzed 2 lat


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani sprawcy zabójstwa sprzed 2 lat (format flv - rozmiar 1.23 MB)

Powrót na górę strony