Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili 3 kg narkotyków

Data publikacji 22.12.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy miały trafić do odbiorców z Warmii i Mazur. Policjanci zabezpieczyli prawie trzy kilogramy środków odurzających, które ukryte były w wypożyczonym oplu. Podejrzani, którzy już usłyszeli zarzuty przemytu narkotyków w więzieniu mogą spędzić najbliższe 8 lat.

Do zatrzymani 35-letniego Damiana O. i o 10 lat starszego Zbigniewa O. doszło w sobotę około godziny 14:30 na drodze nr 7 niedaleko miejscowości Kazimierzowo pod Elblągiem. Grupa realizacyjna policjantów z Centralnego Biura Śledczego zatrzymała opla corsę, którym jechało dwóch mieszkańców Bartoszyc. Jak się okazało, w wypożyczonym aucie Damian O. i Zbigniew O. przewozili prawie 3 kg marihuany, około 170 gramów amfetaminy i 50 tabletek ekstazy. Narkotyki popakowane w kilkanaście toreb ukryte były nawet pod samochodową tapicerką.

Zatrzymanie podejrzanych było bardzo dynamiczne. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni obecnością policjantów i nie stawiali oporu. 35 i 45-latek, wcześniej karani za przestępstwa kryminalne, trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty przemytu z terenu Unii Europejskiej znacznych ilości narkotyków w celu wprowadzenia ich do obrotu.

Obaj mężczyźni jeszcze dziś staną przed elbląskim prokuratorem. Policjanci Centralnego Biura śledczego złożą także wnioski o tymczasowe aresztowanie mieszkańców Bartoszyc.

Zarzuty, za które odpowiedzą mogą skutkować karą nawet 8 lat pozbawienia wolności.
 

Film Przechwycili 3 kg narkotyków


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przechwycili 3 kg narkotyków (format flv - rozmiar 1.1 MB)

Powrót na górę strony