Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 tysięcy papierosów bez akcyzy

Data publikacji 22.12.2008

Konińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 13 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty przechowywania bezakcyzowych wyrobów z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu.

Zatrzymani mężczyźni byli obserwowani przez policjantów. Funkcjonariusze weszli na teren prywatnej działki rekreacyjnej pod Koninem tuż po tym, jak dwaj mieszkańcy Konina odebrali towar dowieziony przez mieszkańca Białej Podlaskiej. W altanie oraz w samochodzie policjanci zabezpieczyli ponad 13 tysięcy paczek papierosów oznaczonych obcymi banderolami bez polskich znaków akcyzy.

 

Policjanci zabezpieczyli również ponad 27 tys. złotych, którą mężczyźni mieli uiścić opłatę za "nielegalny towar". Przebywający na posesji mężczyźni zostali zatrzymani. Obliczono, że Skarb Państwa został narażony na straty ponad 60 tys. zł.

Dwaj mieszkańcy Konina wieku 40 i 32 lat oraz 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, usłyszeli zarzuty z Ustawy Karnej Skarbowej, dotyczące działania wspólnego i w porozumieniu, przechowywania, przewożenia i nabywania bezakcyzowych papierosów, których rodzaj i ilość wskazują na zamiar wprowadzenia ich do obrotu.

 

Powrót na górę strony