Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Staranował radiowóz

Data publikacji 22.12.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 31–letniego mieszkańca Skarżyska Kamiennej, który nie dość że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, to jeszcze próbował staranować policyjny radiowóz. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był na przepustce z zakładu karnego. Za to może posiedzieć 2 lata dłużej w więzieniu.

Była już prawie 21:00 kiedy dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Bliżyn porusza się vw golf, który wykonuje dziwne manewry na drodze. Patrol policji wysłany w rejon zgłoszenia, zauważył opisane auto. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca go zignorował. Wtedy funkcjonariusze ruszyli za nim i po prawie 3-kilometrowm pościgu wreszcie uciekinier zatrzymał auto. Nie podporządkował się jednak dalszym poleceniom i kiedy jeden z policjantów opuścił radiowóz, mężczyzna gwałtownie ruszył, uderzając w przednie drzwi policyjnego wozu.

Okazało się, że 31-letni kierowca jest na przepustce z zakładu karnego, gdzie odbywa wyrok za rozbój. Wróci do zakładu, a dodatkowo odpowie za jazdę po pijanemu, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieposiadanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz zniszczenie radiowozu. Za swoje zachowanie w zakładzie karnym może posiedzieć 2 lata dłużej.
 

Powrót na górę strony