Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na starszą kobietę w centrum miasta

Data publikacji 22.12.2008

Policjant służby kryminalnej z Gniezna, bez wahania ruszył na pomoc kobiecie napadniętej w centrum Gniezna. 69-letnia pani została wciągnięta przez napastnika do bramy, jej wołanie o pomoc usłyszał będący w pobliżu funkcjonariusz. Bandyta został obezwładniony i zatrzymany. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

69 - letnia mieszkanka Gniezna wypłacała z banku swoją emeryturę. W pewnej chwili zwróciła uwagę na nieznanego jej mężczyznę, który wydawał się ją obserwować. Kiedy ruszyła do domu, mężczyzna podbiegł do niej, wciągnął ją siłą do bramy i zaczął bić po głowie próbując wyrwać torebkę.

Kobieta w obawie przed stratą swoich pieniędzy, broniła się i krzyczała. Usłyszał to przebywający na pobliskiej stacji benzynowej policjant, który tankował samochód. Bez chwili wahania ruszył na pomoc napadniętej kobiecie. W tym samym czasie, przypadkowi przechodnie także uniemożliwili ucieczkę bandycie, chwytając go za ubranie. Policjant w kilka sekund obezwładnił i zatrzymał napastnika.

Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Gniezna. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony