Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust żerował na ufności kobiet

Data publikacji 22.12.2008

Mężczyznę podejrzanego o wyłudzenia, kradzieże i oszustwa kobiet zatrzymali wrocławscy policjanci. Podejrzany wpadł, gdy poruszał się samochodem, który ukradł jednej z nich. Do domu pokrzywdzonej trafił po tym jak poznał jej koleżankę w pociągu. Funkcjonariusze podejrzewają, ze jego ofiarami mogło paść wiele kobiet na terenie całego kraju.Teraz za przestępstwa, których się dopuścił stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiego komisariatu na Psim Polu zatrzymali 24 - letniego mężczyznę, mieszkańca Katowic, podejrzanego o oszustwo i kradzież samochodu oraz kart płatniczych. Mężczyzna został zatrzymany na parkingu centrum handlowego przy ul. Krzywoustego we Wrocławiu, w wyniku wcześniej zaplanowanej przez funkcjonariuszy akcji. Oczekiwał tam na pieniądze za zwrot auta.

Wszystko zaczęło się od przygodnej znajomości w pociągu relacji Katowice - Wrocław. Kobieta jadąca tym pociągiem poznała młodego człowieka. Mężczyzna od początku zachowywał się w taki sposób by wywrzeć na niej ogromne wrażenie i zdobyć jej zaufanie. Opowiadał m.in. że jest funkcjonariuszem służb specjalnych, a wcześniej kilka lat służył w Legii Cudzoziemskiej. Kobieta postanowiła nowo poznanego znajomego zaprosić do siebie, a konkretnie do koleżanki, u której mieszkała. Po dwóch dniach, mężczyzna zniknął, a razem z nim drogi samochód z dokumentami i kluczykami oraz karty płatnicze koleżanki.

Kobieta poinformowała o wszystkim Policję. W porozumieniu z funkcjonariuszami skontaktowała się z podejrzanym, informując go o tym, że ktoś ukradł jej samochód. Ten obiecał, że spróbuje się czegoś dowiedzieć. Po pewnym czasie skontaktował się z pokrzywdzoną twierdząc, że można odzyskać samochód, ale trzeba zapłacić za niego 5 tys. złotych. Kobieta zgodziła się. Zamiast pieniędzy "tajemniczy agent" na parkingu zobaczył jednak policjantów. Był kompletnie zaskoczony, gdy funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Skradziony samochód, dokumenty i karty płatnicze odzyskano.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Ponieważ, jak ustalili funkcjonariusze, 24 - latek prowadził bujne życie towarzyskie poznając różne kobiety na terenie całego kraju, podejrzewają oni, że ofiar jego przestępczej działalności - oszustw, kradzieży i wyłudzeń może być o wiele więcej.

Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za oszustwo i kradzież grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony